פרויקט חדש ברכסים. צילום: ערן לביא צלמים
פרויקט חדש ברכסים. צילום: ערן לביא צלמים

נמכרו כל הדירות בפרויקט מחיר למשתכן ברכסים

עם מכירת הדירה האחרונה בפרויקט “שובל על הרכס” של קבוצת שובל הסתיים השיווק של מיזם בנייה משמעותי באזור, שכלל הקמה של 124 דירות לזכאים בארבעה בניינים. הפרויקט הוקם בתוך פחות משלוש שנים מיום הזכייה במכרז

פורסם בתאריך: 24.11.19 10:48

חברת שובל מתחמי מגורים, השייכת לקבוצת שובל שבבעלותו של היזם משה מילר, מסרה כי נמכרה הדירה האחרונה בפרויקט “שובל על הרכס” שהיא בנתה ביישוב רכסים במתווה של מחיר למשתכן, ובכך הסתיים שיווקן של כל הדירות בפרויקט. הפרויקט, שהינו מיזם בנייה משמעותי למגורים באזור, כלל הקמה של 124 דירות המיועדות לזכאים לדיור בארבעה בניינים.

סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקי בחברת שובל מתחמי מגורים ישי רוט: “השקענו בלתת יותר לדיירים בתכנון, במפרט הטכני ובפיתוח הסביבתי, ובנוסף על כך החלטנו לבצע  עבודות להקמת גן ציבורי על חשבון שובל וכל זאת על מנת שהפרויקט יהיה באיכות הגבוהה כנהוג בפרויקטים השונים המוקמים על ידי קבוצת שובל”.

לפני כשנתיים דווח ב”רצוי ומצוי” על התקדמותו של הפרויקט, ורוט אמר אז  כי העובדה שחברת שובל מתחמי מגורים משמשת  גם כיזמית פרויקט “שובל על הרכס” וגם כקבלן המבצע שלו , “תביא שקט וביטחון לרוכשים”.

השבוע נמסר מקבוצת שובל כי הפרויקט אוכלס “לאחר שבנייתו הסתיימה במהירות שיא תוך פחות משלוש שנים מיום הזכייה במכרז להקמת הפרויקט”. יצוין כי קבוצת שובל היא בעלת ניסיון של 34 שנים בתחומי הבנייה והיזמות. מאז היווסדה בשנת 1985 יזמה וביצעה הקבוצה פרויקטים של בנייה מסוגים שונים של שימושים, ובהם מיזמי מגורים, מסחר, תעשייה, מגדלי משרדים, מוסדות חינוך ומרכזים לוגיסטיים.

אכלוס פרויקט “שובל על הרכס” משתלב במגמת פיתוחו של היישוב רכסים. לפני כחודשיים וחצי אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה – חיפה את תוכנית המתאר החדשה של היישוב, אשר יוצרת תשתית תכנונית להפיכתו לעיר, תוך הגדלת מספר תושביו מכ-12,000 כיום ל-35,000 בשנת 2035.

היישוב רכסים, שמרבית אוכלוסייתו היא חרדית, נוסד בשנת 1951 בדרום עמק זבולון ובמרחק של כעשרה ק”מ מחיפה. היישוב בנוי על פני ארבע גבעות ומאפייני הבינוי של השכונות שונים למדי: לעומת מתחמי דיור הכוללים בתים צמודי קרקע ובנייה שגובהה עד ארבע קומות, קיימים ביישוב מתחמי דיור הכוללים בנייה גבוהה יותר. על גבעה נוספת, במזרח היישוב, קודמה הקמת שכונת מגורים חדשה. בנוסף על שטחי המגורים שיתווספו ליישוב בשכונה החדשה, מציעה התוכנית תוספת בנייה בשכונות קיימות.

המועצה המקומית רכסים היא יוזמת התוכנית, שהוכנה על ידי משרד יחיאל קורין אדריכלים ומשרד אתוס-אדריכלות, תכנון וסביבה. מטרות התוכנית, שבשונה מתוכניות מתאר כלל יישוביות אחרות ניתן להוציא מכוחה היתרי בנייה, הן קביעת תשתית תכנונית לפיתוח רכסים, התחדשות עירונית ביישוב הקיים, תוספת שכונת מגורים חדשה, שדרוג התשתיות התחבורתיות, מתן מענה לפיתוח מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים, הגדלת היצע התעסוקה בתחום היישוב וחיזוק הבסיס הכלכלי של המועצה המקומית.

מימוש פעולות הבנייה שמאפשרת התוכנית אמור להוביל לכך שבעוד כ-16 שנים תמנה אוכלוסיית רכסים 35,000 תושבים. בתחום התעסוקה מציעה התוכנית תוספת של כ-105 אלף מ”ר לשימושי תעסוקה ביישוב, מתוכם כ-95 אלף מ”ר באזור תעסוקה חדש, בשטח  שבין היישוב הוותיק לשכונה החדשה.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר