עפר בן אליעזר חותם על האמנה (צילום: דוברות המועצה המקומית רמת ישי)
עפר בן אליעזר חותם על האמנה (צילום: דוברות המועצה המקומית רמת ישי)

בן אליעזר חתם על האמנה לקידום שוויון מגדרי ברשויות המקומיות

60 אחוז מהדרג הניהולי ו-75 אחוז מכלל עובדי המועצה ברמת ישי הן נשים. האמנה לשוויון מגדרי כוללת התחייבות לפעול לשיבוץ נשים במקומות ריאליים ברשימות לבחירות המוניציפליות ולקדם ייצוג שוויוני של נשים במוקדי קבלת ההחלטות

פורסם בתאריך: 24.6.18 12:45

ראש המועצה המקומית רמת ישי עפר בן אליעזר, חתם השבוע על האמנה לקידום שוויון מגדרי ברשויות המקומיות. מדובר ביוזמה של מרכז השלטון המקומי שהפיץ את האמנה בעברית ובערבית לכל הרשויות המקומיות. הצטרפותו של בן אליעזר לאמנה נעשתה במסגרת פעילותו לעידוד ולקידום מעמד הנשים בישוב בכלל ובמועצה בפרט.

יצוין ש-60 אחוז משדירת הניהול במועצה מאוישת על ידי נשים וכי 75 אחוז מעובדי המועצה הן נשים. באמנה מתחייבים ראשי הרשויות להיות שותפים לעקרון של השתתפות שוויונית לגברים ונשים בהנהגת הרשות המקומית. ראשי הרשויות התחייבו לקיים שלושה סעיפים  מרכזיים: לפעול לשיבוץ נשים במקומות ריאליים ברשימות שיתמודדו בבחירות המוניציפליות הקרובות בהיקף של לפחות שליש, לקדם ייצוג ראוי ושוויוני של נשים מקבוצות מגוונות באוכלוסייה במוקדי קבלת ההחלטות ולקיים את עיקרון השוויון בין המינים לאורך כל תקופת ההתמודדות לראשות המועצה ולמועצה בבחירות הקרובות ולהמשיך בכך גם במהלך הכהונה של ראש המועצה. זאת מתוך תפיסה הרואה בשוויון מגדרי כלי לשיפור ההתנהלות הכללית והחברתית של הרשות המקומית לרווחת כלל התושבים.

 

בן אליעזר: ״עידוד נשים בעלות כישורים לקחת חלק בפוליטיקה המקומית הוא תמיד חלק מסדר היום שלי. בין היתר עודדתי הקמת מועצת נשים ואני תומך בפעילותה השוטפת. בהמשך למדיניות הזו חתמתי גם על האמנה הזו. אני רוצה להדגיש שקהילת רמת ישי התברכה במועצת נשים פעילה ואיכותית״.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר