מפגש שיתוף הציבור במועצה האזורית עמק יזרעאל (צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל)
מפגש שיתוף הציבור במועצה האזורית עמק יזרעאל (צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל)

חברת ייעוץ: איכות האוויר במזרח העמק טובה

על פי עבודה שהכינה חברת הייעוץ הסביבתי DHV, שניטרה את האוויר במזרח העמק במשך חודש וחצי, נמצא שאיכות האוויר במזרח העמק טובה ונמצאת מתחת לתקנים המחייבים

פורסם בתאריך: 12.7.18 09:55

המועצה האזורית עמק יזרעאל הודיעה השבוע כי על פי עבודה שהכינה עבורה חברת הייעוץ הסביבתי DHV, איכות האוויר במזרח העמק היא טובה. העבודה בוצעה בחודשים האחרונים ותוצאותיה הוצגו במפגש שיתוף ציבור שנערך ביום ראשון במועדון שביישוב אחוזת ברק, בהשתתפות נציג מחוז הצפון של המשרד להגנת הסביבה ונציגי המועצה האזורית. לכנס הגיעו תושבים המתגוררים בתחום שיפוטה המוניציפלי של המועצה וביישובים סמוכים.

מהמועצה האזורית נמסר: “בחודשים האחרונים ביצעה המועצה עבודה מעמיקה למיפוי איכות האוויר במזרח העמק, באמצעות חברת הייעוץ הסביבתי DHV. במסגרת זו נערך במשך כחודש וחצי ניטור של האוויר על ידי קרון ייעודי ומתקדם שהוצב באזור במשך כחודש וחצי. הנתונים נותחו באמצעות מודלים מתקדמים, ונבדקו ביחס לנתוני תחנות הניטור של חברת החשמל והמשרד להגנת הסביבה. מסקנות הסקר העיקריות הן כי איכות האוויר במזרח העמק היא טובה, וברוב המוחלט של המדדים נמצאת הרחק מתחת לתקנים המחייבים. תחנות המדידה באזורנו מהימנות, והתקבל מתאם גבוה בין מדידות התחנות לבין תוצאות קרון הניטור”.

במסגרת מפגש שיתוף הציבור בישרו נציגי המועצה לתושבים כי בשבועות הקרובים ייקלט לעבודה במועצה פקח תעשיות, שיכיר את השטח מקרוב ויסייע למשרד להגנת הסביבה בפיקוח היומיומי. “המועצה נמצאת בשלבים אחרונים של איוש המשרה”, נמסר מהמועצה.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר