פארק מעגן הדיג. צילום: דב גרינבלט
פארק מעגן הדיג. צילום: דב גרינבלט

ניתן תוקף לתוכנית פארק מורד הקישון

יו”ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה - חיפה איתמר בן דוד הודיע כי התוכנית להקמת פארק מורד נחל הקישון עברה את כל מסלולי האישור. בן דוד: “מתנה לתושבי מטרופולין חיפה לשנה החדשה”

פורסם בתאריך: 23.11.19 19:44

הישג לרשות נחל הקישון, שבה חברות בין השאר הרשויות המקומיות קרית טבעון וזבולון: התוכנית שיזמה הרשות להקמת פארק מורד נחל הקישון זכתה  למתן תוקף לאחר שפורסמה ההודעה הרשמית המלמדת על כך שהיא עברה את כל מסלולי האישור. את ההודעה פרסם ביום שלישי יו”ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה-חיפה איתמר בן דוד, שאמר כי “מדובר במתנה לתושבי מטרופולין חיפה לשנה החדשה”.

כיום קיים באזור מורד נחל הקישון פארק קטן, פארק מעגן הדיג, שהוקם כבר בשנת 2001 ואשר משתרע על שטח קטן, 33 דונם, בגדה אחת בלבד של הנחל, הגדה הצפונית של מורד הנחל, לאורך חצי קילומטר. תוכנית פארק מורד הנחל מייעדת לפארק 850 דונם לאורך שבעה ק”מ, משפך הנחל ועד לשדרות ההסתדרות.

למרות שהפארק מוצע בחיפה, להקמתו יש חשיבות אזורית גדולה ומימושו יאפשר גם לתושבי העמקים ליהנות מפארק מטרופוליני רחב ידיים באזור מגוריהם.

מתכננת מחוז חיפה ליאת פלד: “מדובר בהישג חשוב עבור תושבי מטרופולין חיפה אשר ייהנו מריאה ירוקה לאורכו של אחד מהנחלים הגדולים בארץ. פארק מורד נחל הקישון מהווה חלק מרצף של שטחים פתוחים לאורכו של הנחל. הפארק מקושר לתוואי נחל הגדורה המוביל לפארק הקריות העתידי  ויחדיו הם ייצרו מערכת מגוונת של שטחים פתוחים לרווחת תושבי המטרופולין”.

מנכ”לית רשות נחל הקישון שרון נסים אמרה כי פרסום מתן התוקף לתוכנית הוא מהלך חשוב נוסף לקראת הקמת הפארק: “זוהי בשורה נפלאה לציבור באזור כולו. שנים רבות לאחר שיזמנו את הקמת הפארק, אנו רואים את החלום הולך ומתגשם וזוהי בהחלט מתנה נפלאה לחג לתושבי האזור. בשנה הקרובה תתמקד רשות הנחל בגיוס המשאבים להקמת הפארק. לתושבי האזור מגיע פארק ירוק ורחב ידיים, ונפעל להשלים את המשימה אותה התחלנו”.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר