סימון אלפסי ויצחק הרצוג צילום: רועי אדוט
סימון אלפסי ויצחק הרצוג צילום: רועי אדוט

יו”ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג ביקר ביקנעם

במהלך ביקורו, הקודם לנסיעתו לאטלנטה בארצות הברית, שמע הרצוג על הקשרים בין יקנעם לבין הקהילות היהודיות באטלנטה ובסנט לואיס, ועל התוכניות המשותפות שהפדרציות היהודיות בהן מתקצבות

פורסם בתאריך: 23.11.19 20:08

יו”ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז’י) הרצוג הגיע השבוע לביקור ביקנעם, לקראת ביקורו הצפוי באטלנטה בארה”ב. יקנעם והמועצה האזורית מגידו נמצאות בקשר עם הפדרציות היהודית באטלנטה ובסנט לואיס במיזורי במסגרת מיזם “שותפות ביחד” של הסוכנות היהודית. המיזם מחבר בין קהילות יהודיות רבות בתפוצות ובישראל. בימים אלה מציינים הצדדים 25 שנה להיווסדות השותפות ביניהם.

במהלך הביקור נפגש הרצוג גם עם אנשי תכנית “פותחים עתיד” של הסוכנות היהודית, הנתמכת בין היתר על ידי הקהילות היהודיות באטלנטה ובסנט לואיס. בפגישה סיפר ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי על ראשית הקשרים עם השותפות בתחילת שנות ה-90. אלפסי הוסיף שהקשרים עם הפדרציות היהודיות נבנו על בסיס קשרים אישיים.

ראש העיר סיפר שיקנעם הגישה לפדרציות כמה תוכניות עבודה עתידיות וקיבלה מהם תקציב לפרויקטים שהפדרציות בחרו. אלפסי הדגיש שהשותפות עם הסוכנות היהודית היטיבה עם יקנעם במובנים רבים וכי הסוכנות היהודית היא חלק חשוב ממה שקורה בעיר ולא רק צינור להעברת כספים.

במהלך המפגש אמר הרצוג: “העיר יקנעם מנהלת שנים ארוכות שותפות עם הפדרציה היהודית באטלנטה באמצעות מיזם ‘שותפות ביחד’ של הסוכנות היהודית. זו שותפות ישראלית ויהודית שמעשירה ומעצימה את הקהילות משני צדי הים ומחזקת את הקשר החשוב בין העם בישראל לזה שבתפוצות”.

אלפסי: “אנחנו גאים מאוד בקשרים שלנו עם הפדרציות היהודיות באטלנטה ובסנט לואיס. קשרים בני למעלה משני עשורים וחצי, שכל הזמן רק מתהדקים ומתחזקים. לנו חשובים הערכים שאנחנו מובילים, ואנחנו ממש לא רואים בפדרציות הללו רק כאלו שממנות תכניות יחד עם העירייה, אלא חותרים לקשרים ערכיים אמיתיים עם הקהילות. הכסף הוא האמצעי אך לא העיקר. הקשרים הללו יימשכו גם ללא תמיכת הפדרציות בתוכניות השונות”.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר