משתתפי כנס ההתנעה של התוכנית למתן טיפול אינטגרטיבי. צילום: דוברות שירותי בריאות כללית
משתתפי כנס ההתנעה של התוכנית למתן טיפול אינטגרטיבי. צילום: דוברות שירותי בריאות כללית

טיפול אינטגרטיבי בחולים מורכבים

כנס התנעה לתוכנית למתן טיפול אינטגרטיבי בחולים עם עומס תחלואה גבוה נערך בהנהלת שירותי בריאות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי

פורסם בתאריך: 24.11.19 10:47

לקראת הפעלת תוכנית למתן טיפול אינטגרטיבי בחולים עם עומס תחלואה גבוה, שתופעל על ידי אחיות ייעודיות, נערך כנס התנעה בהנהלת שירותי בריאות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי. בכנס הציגו מובילי התוכנית ד”ר מיקי גלבוע, פרופ’ אפרת שדמי, מנהלת הסיעוד במחוז רות ברוך ותחיה מולכו וטלי לאנג ממשרד אחות ראשית את האחיות שעברו הכשרה של שמונה מפגשים – אריג באשארת ממרפאת רש, פלורה חיים ממרפאת קיבוץ גלויות, תמר ברקו ממרפאת לב הקריה, סיוון כהן גלעד ממרפאת הרמן, אניטה שדה ממרפאת שמריהו וענבל סאוירי ממרפאת עכו קוטב.

בשלב ראשון יופעל השירות במרפאות רש, הרמן, עכו קוטב, בונן, שמריהו, יוליוסבורגר ולב הקריה, והוא יורחב בהדרגה.

ההחלטה לפתח מסלול טיפול זה התקבלה לנוכח העלייה המשמעותית בשיעורי התחלואה הכרונית ובמטופלים עם תחלואה מרובה – מצב שמחייב גישה חדשה בטיפול, בדגש על אינטגרציה ועל הגברת ההיענות הטיפולית.

החולים המשולבים בתוכנית מאותרים במאגר הנתונים של הכללית לפי קריטריונים רפואיים, ולאחר מכן נערכת להם בחינת התאמה כדי לבדוק את הצורך בהתערבות זו על ידי צוות של רופא ואחות אשר מטפלים בהם ומכירים אותם אישית.

מטרותיה של התוכנית הן לבלום החמרה במצבם, להפחית את הצורך בביקורים חוזרים, לשפר את מדדי הבריאות שלהם, לצמצם את מספר הפניות למיון, האשפוזים והאשפוזים החוזרים, להגביר את שביעות הרצון של המטופל ושל הצוות ולשפר את ההיענות לטיפול.

האחות הייעודית שהוכשרה לתוכנית היא הכתובת הקבועה עבור המטופל, ותפקידה הוא לכוון ולתאם את הטיפול בשיתוף עם הרופא המטפל. האחות מגבשת עם המטופל תוכנית טיפול והצבת יעדים, מסייעת לו ביישום ההמלצות ובהיצמדות להנחיות, פועלת להעצמתו ומסייעת בקשר עם גורמי הטיפול השונים.

התוכנית נבדקה מחקרית בשיתוף עם מכון גרטנר ונמצא כי היא תרמה מאוד בשורה של מדדים כמו שיפור מצבם הבריאותי של המטופלים, הפחתת מספר האשפוזים, שיפור בשביעות הרצון והפחתה בדיכאון בקרב מטופלים. בעקבות הצלחה זו מיושמת עתה התוכנית בהדרגה במחוזות נוספים ברחבי הארץ, ומחוז חיפה וגליל מערבי נכלל בשלב השני של יישומה.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר