פאנלים סולאריים (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE)
פאנלים סולאריים (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE)

יקנעם הצטרפה למיזם הנלחם בשינוי האקלים

במסגרת המיזם הבין לאומי Clima-Med תקבל עיריית יקנעם סיוע בגיבוש ובהטמעה של תוכניות פעולה למלחמה במשבר האקלים, כגון תוכניות לצמצום פליטת גזי החממה בעיר ולעידוד השימוש באנרגיה חליפית

פורסם בתאריך: 1.12.19 17:15

עיריית יקנעם הצטרפה למיזם הבין לאומי Clima-Med הלוחם בשינוי האקלים בדרום הים התיכון. הרשויות המשתתפות במיזם מקבלות סיוע טכני לגיבוש והטמעה של תוכניות פעולה מקומיות למלחמה במשבר האקלים, ובהן תוכנית לצמצום פליטת גזי החממה בעיר ועידוד השימוש באנרגיה בת קיימא כמו אנרגיה סולארית וטורבינות רוח.

בעיריית יקנעם מציינים שיישום המיזם ביקנעם יכלול גיבוש תוכנית אב עירונית להתמודדות עם משבר האקלים, סיוע בהפחתת הפליטה של גזי החממה בעיר, סיוע בהתמודדות עם עליית הצריכה של משאבי אנרגיה כמו חשמל והתמודדות עם האתגרים החדשים של העיר הנובעים ממשבר האקלים.

המיזם יצא לדרך בשנת 2018 במימון האיחוד האירופי והוא פועל מול רשויות מקומיות בשבע מדינות באזור – באלג’יריה, במצרים, בירדן, בלבנון, במרוקו, בטוניסיה ובישראל וכן ברשות הפלסטינית. משרדי המיזם נמצאים בבירות ובראבט.

במסגרת ההשתתפות במיזם יקבלו נציגי העירייה הדרכה מאנשי מקצוע בנושא פיתוח תוכנית להתמודדות עם משבר האקלים וישמעו הרצאות במגוון נושאים הקשורים למשבר האקלים כגון התייעלות אנרגטית, אנרגיה מתחדשת, חיסכון וניצול מושכל של מים, ניהול פסולות, ניהול תחבורה וכדומה. עוד אומרים בעירייה שהכשרת הצוותים תלווה בדוגמאות לתוכניות דומות שכבר פועלות בארץ ובעולם, והיכרות עם מקורות תקציביים למימון.

יצוין שתוכנית העבודה הרשותית מתבססת על התחייבות של עיריית יקנעם להציב יעדים לפעולה ולממש אותם, ולדאוג להפחתת פליטת גזי החממה בעיר. ההצטרפות מאפשרת לעיריית יקנעם להשתלב במדיניות האזורית בנושא, כפי שהיא מופיעה באמנה שעליה חתומים ראשי רשויות במדינות שלחופי הים התיכון, ובמרכזה יצירת שיתופי פעולה עם יישובים נוספים בארץ, באזור ובאירופה.

מנהלת מחלקת איכות הסביבה בעירייה ומובילת התהליך ד”ר אנה הלס: “שינוי האקלים מתבטא בכל מקום בעולם ובולט במיוחד באזור אגן הים התיכון. יקנעם מחויבת לפעול למיגור התופעה, למשל על ידי הפחתה בפליטות גזי חממה ועל ידי קידום אנרגיות מתחדשות. מחלקת איכות הסביבה מחויבת לסייע ולהכין את תושבי העיר להתמודד עם השינויים, כאן ועכשיו ולדורות הבאים. אנחנו פועלים להתקנה של פאנלים סולריים נוספים ברחבי הישוב, אנחנו משקיעים מאמצים להגן על השטחים הפתוחים ומחויבים לקדם פעולות עירוניות להגברת החוסן העירוני והקהילתי. כולי תקווה שהתוכנית תסייע לנו במימוש מטרות אלו למען תושבי העיר”.

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: “אנחנו שמחים להצטרף לתוכנית כל כך חשובה שהיא העתיד של כולנו. יקנעם היא עיר ירוקה מובילה כבר שנים רבות, עיר שמחנכת מהגיל הרך לשמירה על הטבע והסביבה. אנחנו חייבים לעשות הכל על מנת לשמור על כדור הארץ עבורנו ועבור הדורות הבאים”.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר