פרויקט חדש ברכסים. צילום: ערן לביא צלמים
פרויקט חדש ברכסים. צילום: ערן לביא צלמים

אושרה להפקדה התוכנית להרחבת רכסים צפונה

התוכנית, שיזמה רשות מקרקעי ישראל ושהוכנה על ידי האדריכל עמוס ברנדייס, אושרה להפקדה על ידי הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים. על פי התוכנית ייבנו 2,360 יחידות דיור בשטח של 1,445 דונם

פורסם בתאריך: 10.12.19 15:30

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) במינהל התכנון של משרד האוצר אישרה להפקדה תוכנית להרחבת היישוב רכסים צפונה. את התוכנית יזמה רשות מקרקעי ישראל והיא הוכנה על ידי האדריכל עמוס ברנדייס. התוכנית, המשתרעת על שטח של 1,455 דונם שרובם נמצאים בתחומה של המועצה האזורית זבולון, כוללת 2,360 יחידות דיור שייבנו במבנים שגובהם חמש עד שבע קומות, 34,000 מ"ר לשטחי מסחר והגדלה ל-193,000 מ"ר של שטחי אזור התעסוקה המשותף לרכסים ולמועצה האזורית זבולון, על מנת לייצר מקומות תעסוקה נוספים לתושבי רכסים והאזור. כמו כן, כוללת התוכנית 100 דונם המיועדים למבני ציבור ו-150 דונם של שטחים פתוחים. התוכנית מציעה גם הקמת פארק מסביב לנחל ציפורי.

בהיבט התחבורתי, התוכנית החדשה שמה דגש על תחבורה ציבורית באמצעות קווי אוטובוסים שיעברו במתחמי המגורים החדשים, שבהם מתוכנן לעבור גם קו מטרונית חדש שייתן מענה נוסף לתחבורה ציבורית בין עירונית. בהחלטת הוותמ"ל להפקיד את התוכנית צוין בין השאר: "הוועדה מברכת על התוכנית שתאפשר הרחבה משמעותית ליישוב רכסים תוך הוספת 2,360 יחידות דיור בתמהיל דיור מגוון. התוכנית תסייע לחיזוק הבסיס הכלכלי והתעסוקתי של היישוב שעתיד לגדול ולהוות עיר בעתיד".

יו"ר הוותמ"ל אריאל יוצר: "מדובר בתוכנית מצוינת הכוללת אלפי יחידות דיור, שטחי תעסוקה אשר ייצרו עוגן כלכלי ומקומות עבודה, שטחי ציבור רבים ופארק הצמוד לנחל ציפורי לרווחת התושבים. כל אלו במטרה לייצר שכונת מגורים איכותית".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר