מרחב ביוספרי מגידו. צילום: רן פרץ
מרחב ביוספרי מגידו. צילום: רן פרץ

תוקם סיירת מתנדבים לשמירה על מרחב מגידו

במועצה האזורית מגידו מבקשים להיעזר בתושבים כסיירים שיסייעו לשמור על קוד ההתנהגות בטבע. המתנדבים יחלקו שקיות אשפה ודפי הסבר, יסבירו על המרחב הביוספרי וינחו את המטיילים לנסוע בשבילים ולא בשדות

פורסם בתאריך: 13.12.19 10:05

המועצה האזורית מגידו מקימה סיירת מתנדבים שיסיירו בתחומי המרחב הביוספרי בשבתות, ויסייעו לציבור לשמור על המרחב. הסיירת תפעל בחודשים דצמבר – מאי הנחשבים לשיא עונת הטיולים באזור רמות מנשה. בימים אלה מפיצה המועצה האזורית קול קורא למתנדבים גברים ונשים מעל גיל 18. שעות הפעילות הן 10:00–13:00. מדובר ביוזמה של מחלקת סביבה ומרחב ביוספרי בשיתוף עם היחידה למתנדבים שבמועצה האזורית מגידו.

מנהלת מחלקת סביבה ומרחב ביוספרי במועצה האזורית מגידו הגר ראובני: "אנחנו רוצים להיעזר בתושבי המועצה שישמשו כסיירים ויסייעו לקהל בעיקר לשמור על קוד ההתנהגות שנהוג בטבע בכלל, ובמרחב ביוספרי בפרט". לדברי ראובני מתנדבי הסיירת יחלקו שקיות אשפה למטיילים כדי שהם יוכלו להשתמש בהם ולקחת איתם זבל לנקודות האיסוף. בנוסף הם יסבירו למטיילים על המרחב הביוספרי ויחלקו דפי הסבר. הדגש בפעילותם של המתנדבים הוא לומר לציבור 'כאן אנחנו שומרים על הסביבה לכן אתם יכולים לנסוע רק בשבילים ולא דרך השדות'".

האם תהיה למתנדבים סמכות אכיפה?

"לא כי הם לא פקחים. הם לא ירדפו אחרי מכוניות וטרקטורונים שלא יפעלו לפי הכללים במרחב. הדגש הוא על הגברת המודעות לסביבה. יחד עם זאת, הם ידווחו לאחראים על מי שיעבור על החוק. תהיה להם רשימת אנשי קשר למידת הצורך שהם יוכלו להיעזר בה. זו תהיה סיירת ברמה של מידע והתנהלות. עוד עיניים בשטח. זה רק יכול לעזור".

איפה יוצבו הסיירים?

"זה תלוי במספר המשתתפים. לפי מספר המתנדבים נבנה את דרך העבודה. השאיפה שלנו היא שיהיו סיירים בצמתים מרכזיים, בכניסה לדרכים ראשיות, היכן שקהל רב מגיע. למשל בכניסה לפארק רמות מנשה, באזור גבעת הרקפות ליד קיבוץ גלעד ובכניסה לדרך שמובילה לבסיס הגדנ"ע לשעבר ג'וערה".

ראובני מציינת כי המתנדבים יעברו הדרכה מטעם המועצה לפני יציאתם לשטח. "אנחנו גם נספק להם מפות של המרחב והם יוכלו לעזור גם בבחירת השבילים. חשוב להדגיש כי כל המתנדבים יבוטחו ע"י המועצה האזורית כפי שנהוג במקרים שבו פועלים מתנדבים".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר