מוקד עירוני בעיריית יקנעם (צילום: רועי אדוט)
מוקד עירוני בעיריית יקנעם (צילום: רועי אדוט)

אתר עיריית יקנעם קיבל ציון טוב מאוד ברמת השקיפות

על פי מדד השקיפות של האתרים ברשויות המקומיות לשנת 2019 שעורכת עמותת שקיפות בין לאומית ישראל, הציון שניתן לאתר האינטרנט של יקנעם הוא 92, קרוב מאוד לממוצע הארצי

פורסם בתאריך: 23.12.19 21:17

במדד השקיפות השנתי של האתרים ברשויות המקומיות שעורכת עמותת שקיפות בין לאומית ישראל ושהתפרסם לאחרונה קיבל את האינטרנט של העיר יקנעם את הציון 92. האתר דורג גם בציון המילולי "טוב מאוד". מכלל 39 הערים שנבדקו נמצאת יקנעם פחות או יותר באמצע. הציון הממוצע של הרשויות שנבדקו עומד על 91. יצוין כי שמונה רשויות קיבלו את הציון המקסימלי 100, ובהן חולון, כפר סבא, קרית ביאליק, מגדל העמק, ראשון לציון, רעננה, עכו ועפולה. העיר אשדוד זכתה לציון 99. בתחתית הסולם נמצאות טבריה ומעלות תרשיחא עם ציון 68 וקרית ים עם הציון 64.

מדד השקיפות בודק את מידת הנגישות של המידע באתר הרשות המקומית וזמינותו לציבור, ואמור לשמש כלי להגברת השקיפות בתחומיה. הוא כולל 90 קריטוריונים שחולקו ל-16 קטגוריות ובהן שקיפות כללית, פרטי התקשרות עם הרשות ועם ראש הרשות, ממשק ידידותי למשתמש וכן קריטריונים של נגישות ביחס למבקר העירייה, מענקים ותמיכות, לישיבות מועצה, לכספים, לרכש, לכוח אדם, לרישוי עסקים ועוד.

ראש העיר סימון אלפסי: "יקנעם ממשיכה להצטיין גם בשקיפות. כמי שמייחס חשיבות רבה לשקיפות ולשיתוף מידע, אני מציבו כיעד לפיתוח ולשימור מתמיד. השנה הורחב מדד השקיפות בעזרות קריטריונים, ואף על פי כן שמרנו על היותנו בצמרת הערים השקופות, וקיבלנו ציון גבוה שמעיד על חתירה מלאה של המערכת כולה לשקיפות. נמשיך לפעול לשיפור, להתייעלות ולהצטיינות גם במדדים הבאים".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר