שריפה ברמת דוד (צילום: יונתן טל)
שריפה ברמת דוד (צילום: יונתן טל)

שריפה ברמת דוד גרמה להתפשטות עשן בשטח גדול

השריפה התפשטה מבור תחמיץ לשני מתבנים. כוחות הכיבוי הצליחו למנוע את התפשטותה למתבן שלישי. העשן מוסט אל מחוץ לאזור בזכות הרוח, אבל בקיבוצים גבת, יפעת ושריד התבקשו תושבים לסגור את החלונות

פורסם בתאריך: 24.12.19 18:09

שריפה שהחלה השבוע בבור תחמיץ בקיבוץ רמת דוד התפשטה עקב הרוחות העזות לעבר מרכז המזון של המשק. שבעה צוותי כיבוי ממחוז צפון בשירותי כבאות והצלה הוזנקו למקום והחלו בפעולות כיבוי. לדברי דובר כבאות והצלה במחוז הצפון רב רשף אושרי מאמו, האש הציתה מתבן אחד שהתלקח ומשם עברה למתבן השני.

"הכבאים הצליחו למנוע את מעבר האש למתבן השלישי", נאמר בהודעת המשק שפורסמה במהלך השריפה, "כלי צמ"ה הגיעו למקום והחלו בהפרדת ערמות החציר". בהודעה שהוציא המשק במהלך השריפה נאמר כי האש פרצה בערימת פסולת כותנה שהיתה בתוך אחד מבורות התחמיץ. "בגלל הרוחות העזות התפשטה האש לריכוז חבילות קש סמוך וממנו למתבן שליד הרפת. כוחות הכיבוי, ביחד עם המשטרה ובסיוע עובדי מרכז המזון, הרפת, וחברים נוספים, הצליחו להשיג שליטה על השריפה ולמנוע את התפשטות האש למקומות נוספים".

בנוסף נכתב כי למרות שהאש תחת שליטה, "בגלל אופי החומר הבוער (קש) ייקח עוד זמן רב עד אשר תסתיים הבעירה. למרבה המזל כיוון הרוח הוא כזה שהעשן מוסט מחוץ לאזור המגורים ואנו מקווים שכך זה יימשך עד שתכובה האש. בינתיים אנו מבקשים מהחברים שלא להתקרב לאזור כדי שלא להפריע לכוחות הכיבוי וכדי לא להיחשף לעשן. אנו ממליצים לציבור שלא לעבור את כביש הכניסה לקיבוץ מזרחה. כל פעילויות החג המתוכננות מתקיימות כמתוכנן. אם יהיה צורך נדווח ונעדכן בהמשך".

בדף הפייסבוק של הקיבוץ נכתב שהעשן מתקרב לכיוון קיבוץ גבת ויתכן שאף יגיע לאזור הקיבוצים יפעת ושריד. על פי ההודעה "התושבים ביישובים הללו מתבקשים לסגור חלונות, כדי למנוע ככל האפשר את כניסת העשן לבתים. אנשים עם קשיי נשימה, תינוקות, קשישים ונשים בהיריון מתבקשים לשהות ביתם עם חלונות סגורים במקרה שהעשן יגיע ליישובם".

יצוין שיחד עם כוחות הכיבוי הגיע למקום השריפה גם קצין החקירות של תחנת נצרת בשירותי כבאות והצלה, והחל לחקור את השריפה. דוברות שירותי הכיבוי: "בתום החקירה נקבע שהשריפה במתבנים פרצה כתוצאה מהשריפה בבור התחמיץ ועקב הרוחות האש התגברה. הלהבות הגיעו עד לערימות החציר במתבן המרוחק רק 50 מטר מהמקום. כוחות הכיבוי השתלטו על השריפה".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר