ד"ר רחל פלטניק (צילום: מכללת עמק יזרעאל)
ד"ר רחל פלטניק (צילום: מכללת עמק יזרעאל)

הבסיס לחוק האקלים הישראלי הוצג במכללת עמק יזרעאל

מחקר שאמור להוות בסיס לחוק האקלים שמקדם המשרד להגנת הסביבה הוצג על ידי ראש החוג לכלכלה וניהול במכללת עמק יזרעאל ד"ר רחל פלוטניק. המסמך, שעליו אמור יהיה לחתום ראש הממשלה הבא שייבחר, ממליץ על יעדים שאפתניים יותר בתחום האנרגיה המתחדשת

פורסם בתאריך: 28.12.19 08:50

ראש החוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית עמק יזרעאל ד"ר רחל פלטניק, הציגה השבוע בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה מחקר בתחום האנרגיה המתחדשת, שיהווה בסיס לחוק האקלים שמקדם משרד הגנת הסביבה.

המסמך שפורסם כדוח והופץ להערות משרדי הממשלה מגדיר את יעדי הפחתת פליטות גזי החממה שעליהם אמור להצהיר ראש הממשלה הנבחר בדצמבר 2020. יצוין שבניגוד לארצות רבות בעולם המערבי, בישראל אין עדיין חוק אקלים אלא רק החלטות ממשלה לגבי יעדי צמצום פליטת הפחמן.

המחקר שגם בדק את העלויות הכלכליות הנדרשות לביצוע ההמלצות, ממליץ למקבלי ההחלטות לבחור ביעדים שאפתניים יותר בתחום האנרגיה המתחדשת, בלי לחשוש מפגיעה ביעדי צמיחת התוצר ארוכי הטווח של בנק ישראל. את המחקר ביצע צוות חוקרים בין לאומי שפלטניק היא ממוביליו.

יצוין שזו לא הפעם הראשונה שהחוג לכלכלה וניהול במכללת עמק יזרעאל מפרסם מחקר שמסקנותיו רלוונטיות למקבלי ההחלטות במדינת ישראל ולחיי היומיום של תושביה. במחקר אחר שערכה לירן וולדמן מהחוג לכלכלה נבחנה השפעת תגליות הגז הטבעי בישראל על שער החליפין של השקל-דולר. המחקר שבוצע בהנחיית ד"ר צחי תבור ופלטניק במסגרת תכנית BA מצטיינים, הראה כי הירידה של שער החליפין של השקל-דולר בשנים האחרונות הושפעה מציפיות לייצוא הגז הישראלי.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר