מועצה אזורית מגידו (צילום: יעל ברניר)
מועצה אזורית מגידו (צילום: יעל ברניר)

אזרחים ותיקים במגידו יוכשרו כנאמני חירום

במסגרת הכשרתם ילמדו האזרחים הוותיקים שישתתפו בתוכנית היכרות עם מצבי חירום, הגשת עזרה ראשונה פיזית ונפשית ועקרונות של עבודה בחירום. במקרה הצורך הם יוכלו לשמש החלק ממערך המתנדבים בחירום של המועצה האזורית

פורסם בתאריך: 30.12.19 11:22

המועצה האזורית מגידו תכשיר אזרחים ותיקים המתגוררים ביישובים שבתחום שיפוטה כנאמני חירום וחוסן. במסגרת זו ישולבו נאמני החירום האזוריים במערך החירום של המועצה בהתאם לצורך במקרה חירום.

ההכשרה כוללת ארבעה מפגשים שיתקיימו בחודש ינואר ויעסקו בנושאים היכרות עם מצבי חירום, הגשת עזרה ראשונה, הגשת עזרה ראשונה נפשית ועקרונות עבודה בחירום. בתום ההשתלמות יקבלו המשתתפים תעודת נאמן חירום אזורי המעידה על הכשרתם בסיוע בשעות חירום באירועים מקומיים, בתחומים שאותם למדו. בנוסף יקבלו מסיימי ההכשרה ציוד בסיסי לשעת חירום מהמועצה לשוויון חברתי כמו קסדות ואפודים.

מירב שמחי, עובדת סוציאלית קהילתית, רכזת צח"י (צוותי חירום יישוביים) ורכזת ההתנדבות במועצה האזורית מגידו: "מדובר בפעילות שמתקיימת בשיתוף המועצה לשוויון חברתי ורכזת האזרחים הוותיקים במועצה האזורית העובדת הסוציאלית שי שליידר. למעשה בשנה האחרונה הוקמו כבר צוותים כאלה בכל היישובים ועכשיו ההכשרות הן ייעודיות כי יש לצח"י תחומים שונים בתוך הצוות. המטרה שלנו בראש ובראשונה היא לתת כלים לתושבים שיידעו מה לעשות בזמן חירום, אם זה מבחינת הגשת עזרה ראשונה פיזית או נפשית. בנוסף, האזרחים הוותיקים נתרמים מההכשרה הזאת ברמה האישית ויכולים לתרום ברמה החברתית. הם יכולים ראשית לסייע למשפחה שלהם ולאחר מכן לשכנים ולאחר מכן אם הם יכולים אז אנחנו נקרא להם לתת יד ולהיות חלק ממערך המתנדבים בחירום של המועצה האזורית. אם חלילה יקרה כאן משהו והמועצה תצטרך תגבור, הם ייכללו כבר ברשימת המתנדבים לשעת חירום שלנו ונוכל לשלוח אותם למשימות מסוימות".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר