גלית נחום (צילום: יאיר גומא)
גלית נחום (צילום: יאיר גומא)

קוראים לי גלית נחום

ואני בת 45, אמא לשלושה, מפיקה ופעילה חברתית ומתגוררת ביקנעם עילית

פורסם בתאריך: 30.11.19 09:35

בוקר: “אני מתעוררת בשש וחצי בבוקר, בודקת שהילדים התעוררו לבית הספר, שותה קפה עם ניב רסקין ברקע ומתארגנת לעבודה. שיחת הטלפון הראשונה בבוקר היא עם אימי”.

פרנסה: “עבורי פרנסה היא בראש ובראשונה עצמאות. בחצי הראשון של היום אני עובדת כמנהלת סניף בחברת קיסר ארועים, עבודה מאתגרת שבה אני זוכה לפגוש בכל יום הרבה אנשים חדשים שאת האינטרקציה עימם אני אוהבת מאוד. בחצי היום השני אני עוסקת במה שממלא לי את הנפש – התנדבות. אני מלווה נשים אשר חוות גירושים קשים ואף אלימות. יש לי קו חלוקת מזון לנזקקים שגם ילדי שותפים בו, אני מתנדבת בסיירת הורים, לעיתים גם מבשלת ליולדת, משתתפת במחאות ובוועדות בכנסת. בתי מצטרפת אלי לפעמים להפגנות נגד אלימות כלפי נשים”.

מנוחה: “למרות גילי המופלג, טרם למדתי ליהנות משקט ושלווה. נדיר שאני לוקחת פסקי זמן ומנוחה. אני בן אדם תזזיתי ומבחינתי זמן שינה הוא בזבוז”.

חלום: “להקים בית הבראה לנשים וילדים שחוו אלימות, שיהווה מקום שבו יוכלו לרפא את הגוף והנפש. זה החלום הכי גדול שלי”.

תענוג: “הזמן הכי קדוש לי ביום הוא עם הילדים שלי, איתם אני מרגישה שלמה”.

עצבים: “אי צדק וחוסר שוויון מגדרי זה הדברים שהכי מעצבנים אותי. במדינת ישראל, כמעט ב-2020, נשים עדיין צריכות להילחם נגד אי שוויון במקומות העבודה, בשכר, בחברה החרדית ובגידול הילדים. כולם צועקים ‘שוויון’, אך בפועל, אנחנו עדיין לא שם”.

זיכרון: “לידת הילדים שלי הוא הזיכרון הכי חזק ומשמעותי בחיי. לא האמנתי שאפשר להתאהב כל כך מהר”.

תודה: “אני מודה על הרגעים הטובים והרעים שעברתי בחיי. הם אלו שבנו אותי והפכו למי שאני היום. אני מודה על משפחתי המדהימה, בן זוג תומך ואוהב, מעגל החברים שיצרתי עם השנים שהם כמו משפחה וכמובן, אני מודה לאל על ילדי”.

בקשות: “שתקום ממשלה שרואה את טובת האזרח, שתעשה סדר חברתי, שתחזק את האוכלוסיות המוחלשות, שתחוקק חוקים נגד אלימות נשים וילדים ושיהיה שוויון מגדרי”.

עתיד: “התוכניות העתידיות הן להקים מכולת חברתית ביקנעם, להשלים את הפרקטיקום בלימודי גישור, לשפר את האנגלית שלי ולהיות שותפה בסניף מיאמי של קיסר אירועים”.

נאום סיכום: “לפני 10 שנים היו לי חיים אחרים – גרתי בעיר אחרת והייתי אישה אחרת. ילדי ואני עברנו זמנים קשים מאוד אך מזה רק התחזקנו. למדתי שאסור להיכנע ולקחת שום דבר כמובן מאילו ואם הגעת לתחתית, אסור להתייאש, תמיד יש דרך להתרומם. למדתי שאת הטוב שבך תעבירי הלאה והכל תלוי בך”.

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"רצוי מצוי"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר